Az állatvédelmi eljárások hatékonyságának javításáért országos állatvédelmi programsorozat indult a területen dolgozó szakemberek és civil szervezetek tagjainak – közölte Vetter Szilvia, a Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány kuratóriumi elnöke kedden Szegeden.

A tavaly februárban az Igazságügyi Minisztérium háttérintézményeként létrehozott szervezetet vezető szakember a rendezvénysorozat első helyszínén tartott sajtótájékoztatón elmondta, legfontosabb céljuk az állatvédelmi szakmai munka erősítése.

Az alapítvány állatvédelmi kompetenciaprogramot indított. Ennek egyik elemeként negyven gyakorlati és elméleti szakember bevonásával információs csomagot hoztak létre, hogy megkönnyítsék a hatósági területen dolgozók és a civilek munkáját.

A praktikus információkat, jogeseteket, iratmintákat tartalmazó tananyag elérhető a szervezet honlapján (http://kozosugyunkazallatvedelem.hu) – tudatta az elnök.

Az alapítvány az Igazságügyi Minisztérium, a kormányhivatalok, a rendőrség, a polgárőrség és több más szervezet bevonásával országos programsorozatot indított, amelynek első állomását Szegeden rendezik. A cél, hogy a tájékoztató rendezvények 2025 végéig a valamennyi vármegyébe eljussanak – mondta Vetter Szilvia.

A szegedi konferencián három szekcióban az ország legelismertebb állatvédelmi szakemberei 27 előadást tartanak a rendőrség, a polgárőrség tagjainak, hatósági állatorvosoknak, jegyzőknek, kormányhivatal hatósági területén dolgozó tisztviselőknek, állatvédelmi civil szervezetek, ebrendészetek munkatársainak – közölte az elnök.

Salgó László Péter, Csongrád-Csanád vármegye főispánja emlékeztetett: Szegeden már januárban több érintett szervezet bevonásával állatvédelmi kerekasztalt szerveztek, hogy megosszák azokat a jó gyakorlatokat, melyek akár országosan is hasznosíthatók lehetnek. Hozzátette, az állatvédelem nemcsak szakmai kérdés, hanem emberi kötelesség is.

Frigyer László, az Országos Polgárőr Szövetség Szolgálati kutyás és állatvédelmi tagozatának elnökhelyettese közölte, képzést indítottak a polgárőröknek, hogy az ország legnagyobb – 67 ezres tagsággal rendelkező – civil szervezete is kivegye részét az állatvédelemből.

Mózesné Toronykőy Márta, a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályának vezetője elmondta, a megyében évek óta szerveznek kampányrendezvényeket a felelős állattartásról, emellett rendszeresen tartanak foglalkozásokat az oktatási intézményekben az óvodáktól egészen az egyetemig.

Csongrád-Csanád vármegyében a statisztikák szerint országosan az egyik legalacsonyabb az állatkínzás miatt indult eljárások száma – tudatta a rendőr alezredes.

Hirdetések