A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztályának szervezésében október 1-jén, Mátranovákon rendezték meg a nagyszabású prevenciós rendezvényt.
A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a „Házhoz megyünk!” komplex bűnmegelőzési program keretében, a „Legyen a sport a szenvedélyed!” szlogen jegyében évek óta szervez sportversenyeket általános és középiskolás diákok számára.
2024. október 1-jén a rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei a Mátranováki Sportpályán rendezték meg a népszerű bűnmegelőzési sportvetélkedőt. A diákok ebben az évben kispályás labdarúgásban mérhették össze tudásukat. A versenyre a szervezők a Bátonyterenyei Járás és a Karancsvölgy általános iskolás diákjaiból álló 6 fős csapatok jelentkezését várták, amelyre öt általános iskola nevezett. A kispályás labdarúgótornán a dorogházi Aba Sámuel Általános Iskola Móra Ferenc Tagiskolája, a Mátranováki Fekete István Általános Iskola két csapattal, a karancslapujtői Mocsáry Antal Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Mocsáry Antal Általános Iskola Karancsaljai Tagintézménye és a litkei Platthy József Általános Iskola diákjai mérkőztek meg egymással.
A rendezvényt Tóth Szabolcs rendőr őrnagy a rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztály vezetője nyitotta meg, majd kezdetét vette a focitorna. A játékszünetekben az érdeklődők megtekinthették a Magyar Vöröskereszt életmentési gyakorlatát és az Észak-Mátra Speciális Mentő és Önkéntes Tűzoltó Egyesület technikai felszereléseit.
A sportvetélkedőn résztvevő csapatok közül az első helyezést a karancslapujtői diákok csapata érte el, második lett a Mátranovák 1-es csapata, míg a harmadik helyen Dorogháza ifjú labdarúgói végeztek. A versenyen dobogós helyezést nem szerző csapatok sem távoztak üres kézzel, a szervezők minden résztvevő részére prevenciós ajándékcsomagot adtak át.
A rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési munkatársai által megszervezett projekt célkitűzése, hogy az iskolai agresszió kezelését, illetve csökkentését a fiatalok számára sport és szabadidős tevékenységek biztosításával érje el. A szakemberek szerint az egészséges életmód, életszemlélet egyrészt segít az önértékelésben, másrészt közreműködik a szabálykövetés kialakításában, a konfliktusok kezelésének technikájában, az egymás segítésében, az összefogás erejének kiépítésében.