Az első selejtezővel április 11-én Mezőkövesden elstartolt a Felzárkózó települések (Fete) gyereklabdarúgó-csapatainak ötödik, országos futballbajnoksága. A mintegy ezer fiatalt megmozdító torna a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szakmai koordinációjával zajló Fete-program része. Az összesen négy selejtező legjobbjai ősszel a felcsúti Pancho Arénában tartandó döntőben léphetnek pályára. Mezőkövesden hat vármegye 25 együttese mérte össze tudását.

Hirdetések

Ötödik alkalommal rendezik meg a leghátrányosabb falvakban élő gyerekek számára a Felzárkózó települések (Fete) Országos Labdarúgó-bajnokságát, avagy a Fete Kupát. Az idei négy selejtezőre 77 település 110 csapata nevezett be, hogy kivívja részvételi jogát az őszi, a felcsúti Pancho Arénában tartandó döntőre. Az országos bajnokság több mint ezer hátrányos helyzetű gyermeket mozdít ki megszokott élethelyzetéből, különleges élményt nyújtva számukra, az utazástól a profi stadion át a nagy közösségi megmozdulásig.      

Hirdetések

Az országos selejtező első fordulójában, április 11-én három korosztályban (U12, U14, U16) 21 település 25 csapata, mintegy háromszáz hátrányos helyzetű fiatal lépett pályára a mezőkövesdi Zsóry Sportkomplexumban. Közülük a legjobb, összesen tíz csapat jutott tovább.

Hirdetések

A rendezvényen köszöntőt mondott Tállai András, az Agrárminisztérium államtitkára, Mezőkövesd volt polgármestere, a Mezőkövesd Zsóry SE elnöke, valamint dr. Fekete Zoltán, a város jelenlegi polgármestere. Mindketten örömüket fejezték ki, hogy a Máltai Szeretetszolgálat Mezőkövesdet választotta a selejtező helyszínéül. Egyúttal a sport és a labdarúgás fontosságára hívták fel a figyelmet, hisz az végig kíséri sokaknak az életét, emellett erőt, kitartást, boldogságot és barátságokat ad. Bőle Tamás, a Máltai Szeretetszolgálat sportszakterületi vezetője örvendetesnek nevezte, hogy egyre többen csatlakoznak a bajnoksághoz, és a fair play, valamint egymás tiszteletének a fontosságára hívta fel a játékosok figyelmét. Horváth Tamás, a mezőkövesdi klub szakmai vezetője zárszavában szintén üdvözölte a bajnokság megszervezését, s arra kérte a résztvevőket, hogy életük során mindvégig őrizzék meg a futball szeretetét.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat szakmai koordinációjával, civil és egyházi szervezetek közreműködésével 2019-ben indult útjára a Felzárkózó települések kormányzati programja, melynek lényege, hogy a mindennapokban is hasznosuló segítséget nyújtson, egyben jövőképet mutasson az ország leghátrányosabb településein élőknek, hozzájárulva a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentéséhez.

A jelenleg az Európai Unió támogatásával működő program fontos eleme a sport, mely több helyszínen is beépült a leszakadó közösségekért végzett szociális munkába. A rendszeres sportolás nem csupán hobbi, hanem esély egy teljesebb életre. Céltudatosságra, önfegyelemre és csapatmunkára ösztönzi a felzárkózó településeken élő gyerekeket, általa megtanulják, hogy kitartással távolinak tűnő célok is elérhetők.

Az idei labdarúgó-bajnokság selejtezőinek első fordulójában pályára lépők Átány, Hencida, Fulókércs, Karancsság, Kálló, Konyár, Kokad, Kömlő, Kerecsend, Litke, Mátraverebély, Nagybárkány, Monor, Prügy, Rimóc, Sóshartyán, Szilaspogony, Tiszanána, Tiszabura, Tarnabod, Zabar településekről érkeztek, összesen hat, így Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Pest vármegyét képviselve.

A mezőkövesdi selejtező játékvezetőit az MLSZ regionális igazgatósága biztosította. A csapatokat a Máltai Szeretetszolgálat észak-magyarországi és észak-alföldi régiójának önkéntesei segítették. A következő fordulót május 3-án Diósgyőrött rendezik meg, majd május 30-án Kozármislenyben, végül az utolsót június 6-án Nyírbátorban.

A mezőkövesdi torna dobogósai és továbbjutói:

U12          
1. Átány
2. Prügy
3. Karancsság

Legjobb kapus: Horváth Kamilla (Zabar)
Legjobb játékos: Suha Miklós (Átány)
Gólkirály: Lehoczki János (Prügy)

Fair play-díj: Zabar
U14
1. Rimóc
2. Kömlő
3. Kerecsend
4. Tarnabod

Legjobb kapus: Fehér Alex (Kerecsend)
Legjobb játékos: Bangó Leonárdó (Rimóc)
Gólkirály: Kállai Nikolasz (Kömlő)
Fair play-díj:   Tiszanána

U16
1. Tiszabura
2. Kömlő
3. Kálló

Legjobb kapus: Vass Antónió (Kömlö)
Legjobb játékos: Lakatos Máté (Kömlő)
Gólkirály: Csonka Zoltán Szebasztián (Tiszabura)
Fair play-díj: Mátraverebély

Hirdetések