Pályázat keretében mutathatják meg a szociális otthonokban és a gyermekvédelemben dolgozók, hogy milyen az adventi készülődés egy olyan intézményben, amely az ott élőknek az állandó otthonuk – közölte szombaton a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára Zalaszabarban.

Hirdetések

Fülöp Attila a Szeged-csanádi egyházmegye, az Ágota Közösség és a Holnapocska Alapítvány által mintegy 600, gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalnak szervezett Mikulás-ünnepségen beszélt arról, hogy az adventi időszak különösen fontos azoknak a dolgozóknak, akik gyermek- vagy idősotthonokban tevékenykednek, mert ők nem csak egy munkahelyre járnak be, ők az otthonukat alakítják ki.

Zalaszabar, 2024. december 7. Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára beszél az Ágota Közösség és a Holnapocska Alapítvány mintegy 600, gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalnak rendezett Mikulás-ünnepségén Zalaszabaron 2024. december 7-én. MTI/Katona Tibor

Akik ott laknak, azoknak ez nem egy átmeneti otthon, hanem egy állandó hely, amelyet egyébként – nagyon helyesen – csak ritkán láthat a nyilvánosság- mondta.

A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság mint fenntartó olyan pályázatot hirdet meg, amelyben az ezekben az otthonokban élők büszkén mutathatják meg, hogy milyen náluk az adventi készülődés, hogyan díszítik az otthonukat.

Az én otthonom a legszebb címet viselő pályázat keretében valamennyi gyermekvédelmi és szociális otthonból várnak képeket, beszámolókat azoktól, akik szívüket, lelküket teszik ki a készülődés során, karácsony előtt pedig díjazzák majd azokat, akik a rendelkezésre álló lehetőségek közül a lehető legjobbá, legszebbé tudják tenni ezeket az otthonokat – tette hozzá Fülöp Attila.

Zalaszabar, 2024. december 7. Gyerekek és a Mikulás az Ágota Közösség és a Holnapocska Alapítvány mintegy 600, gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalnak rendezett Mikulás-ünnepségén Zalaszabaron 2024. december 7-én. MTI/Katona Tibor

Az államtitkár azt is elmondta:a gyermekvédelem arról szól, hogy „a közösséget be tudjuk hozni a gyermekek világába”, tudjanak róla, hogy számít rájuk, támogatja őket a külső közeg is.

Azt szeretnék, ha azok a gyerekek, akik valóban hátrányos helyzetű családból érkeznek, ne ezt érezzék később, hanem azt az összefogást, azt az erőt, ami őket segíteni fogja az életben.

Kis Rigó László Szeged-csanádi megyéspüspök a karitatív rendezvényen úgy vélekedett: a szeretet törvénye az, hogy minél többet adunk, annál több marad nekünk, és egymást gazdagítjuk a szeretettel.

Szabadics Zoltán, a Holnapocska Alapítvány kurátora felidézte, hogy három évvel ezelőtt tartottak először a gyermekotthonokban, nevelőszülőknél élő gyerekeknek hasonló ünnepséget, amelyet ezúttal is számtalan önkéntes segített megvalósítani.