Hirdetések

Tizenkilenc vadász vehette át szerdán Budapesten a gróf Széchenyi Zsigmond-emlékérmet, amellyel minden vármegyéből egy olyan vadászt tüntetnek ki, aki kimagaslóan sokat tett a jótékonysági vadászat népszerűsítéséért és sikeréért.

Hirdetések

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum dísztermében tartott szerdai ünnepségen Fejes László, az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. (OJV) ügyvezetője kiemelte: a negyedik alkalommal átadott Széchenyi-emlékéremmel minden évben a jótékonysági vadászatok legönzetlenebb vármegyei szereplőit – sportvadászokat vagy hivatalos vadászokat – tüntetik ki, akik társadalmi felelősséget vállalnak és hazai kórházak gyermekosztályait támogatják.

Minden vármegyében van jótékonysági vadászat és minden vármegyéhez tartozik allokált kórház, a helyi aktivitás arányában oszlik el az, hogy az egyes kórházak mennyi pénzt kapnak a felajánlásokból – ismertette Fejes László.

Kiemelte: az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. által létrehozott adományvonalon (melynek hívószáma: 13613) minden egyes hívással és sms útján 1000 forinttal támogathatják karitatív munkájukat az adományozók.

„A teremben lévő vadásztársak jó példái a ma cselekvésének: ők azok, akik önzetlenül, hittel és lelkesen vállaltak társadalmi munkát azért, hogy a ma munkájával a jövőt szolgálhassák. A jövőt, ami a boldog és egészséges gyerek”

– fogalmazott Fejes László.

„Az a vadásztársadalom, amely éli és vigyázza az erdőt és a vadakat, az éli és vigyázza az emberi társadalmat is, odafigyel arra, hogy tegyen az emberekért” – fogalmazott Estók János, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum főigazgatója. Hozzátette, hogy ez a polgári mentalitás ugyan még mindig nem hatja át a társadalmunk egészét, de a vadásztársadalom ebben példát mutat.

A főigazgató kiemelte: az 1896-ban alapított Magyar Mezőgazdasági Múzeum fennállása óta őrzi a magyar vadászati kultúra emlékeit és a jelenét, és próbálja közvetíteni azt a világ felé. A 2021-ben megrendezett Egy a természettel Vadászati és Természeti Világkiállításon pedig aktívan képviselte magát az intézmény – hangsúlyozta.

Az idén gróf Széchenyi Zsigmond-emlékérmet kapott a Baranya vármegye vadászai közül kitüntetett Junácski András mellett Kiss Tamás (Bács-Kiskun), Csapóné Hernádi Noémi (Békés), Tóth Gábor (Borsod-Abaúj-Zemplén), Csányi József (Csongrád-Csanád), Kovács János (Fejér), Biliczki János (Győr-Moson-Sopron), Szólláth Tibor (Hajdú-Bihar), Bech Ferenc (Heves), Varga Tamás (Jász-Nagykun-Szolnok), Toma Ervin (Komárom-Esztergom), Verbói Gábor József (Nógrád), Ébel Attila (Pest), Pintér György (Somogy), Támba Miklós (Szabolcs-Szatmár-Bereg), Krizsán Zsolt (Tolna), Lenkei Faragó Gyula (Vas), Cséfalvay Tamás (Veszprém) és Simon Attila (Zala).

A jótékonysági vadászat hagyománya 2019-ben vált országos szintűvé, és 2020-ban alapította az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. a gróf Széchenyi Zsigmond-emlékérmet, azzal a céllal, hogy az évente december 27-én megrendezendő jótékonysági vadászatok eredményességéért és sikerességéért legnagyobb aktivitást kifejtő szereplőket méltó módon ismerhessék el. Az országos jótékonysági vadászatot Magyarország minden vármegyéjében megrendezik, ezért 19 kitüntetést adnak át évente. A színezüst emlékérmet Pogány Gábor Benő szobrászművész készítette.